Приватне акціонерне товариство "Запоріжсантехмонтаж"

Код за ЄДРПОУ: 01415559
Телефон: 224-65-10, 224-70-51
e-mail: Santex141@mail.ru
Юридична адреса: 69008,м.Запоріжжя, Південне шосе, 78
 
Дата розміщення: 30.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); В 1961 роцi був заснований трест "Запорiжсантехмонтаж" Мiнiстерства монтажних спецiальних будiвельних робiт України. У вереснi 1993 року державний трест був реорганiзований в арендне пiдприємство "Запорiжсантехмонтаж", яке в свою чергу в вереснi 1995 року перетворено в ВАТ "Запорiжсантехмонтаж". 26.04.2011 р. на загальних зборах акцiонерiв прийняте рiшення про перейменування ВIДКРИТОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ЗАПОРIЖСАНТЕХМОНТАЖ на ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ЗАПОРIЖСАНТЕХМОНТАЖ. Злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу за звiтний перiод не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; В структурi ПАТ "Запорiжсантехмонтаж" є дочірні підприємства:
- ДП «Комфорт-2» ВАТ "ЗСТМ", 25009, м.Кіровоград, вул.Валентини Терешкової, 164, - ДП «Циклон»ВАТ «ЗСТМ»,35320, м.Олександрія, пр.Будівельників, буд.12,
- ДП «Пластик» ВАТ «ЗСТМ», м.Запоріжжя, пров. Тамбовський, 10-Б.
В організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом відбулись зміни, рішенням загальних зборів від 05.04.2013 р., згідно з економічною недоцільністю було ліквідовано:
- Дочірнє підприємство «Вентиляціонник» (код ЄДРПОУ 25676750), адреса: 72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. 8 Березня, буд. 6;
- Дочірнє підприємство «Чайка» (код ЄДРПОУ 30105523), адреса: 69014, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул.Виробнича, буд. 10;
- Дочірнє підприємство «Запорізьке управління механізації» (код ЄДРПОУ 01415594), адреса: 69014, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Виробнича, буд. 10.
Протягом звітного періоду ліквідовано структурний підрозділ «Бердянська дільниця № 2» (код ЄДРПОУ 25219900), адреса: 71110, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Черняховського, буд. 6.
Роль та перспективи розвитку дочірніх підприємств - це надання в оренду основних засобів.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; В звiтному перiодi середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв складає 17 осiб, позаштатних працiвників немає. 2 особи працює за сумiсництвом, 2 особи працює неповний робочий день. Фонд оплати працi у звiтному роцi склав 407,3 тис. грн. Змін в розмiрі фонду оплати працi в 2013 не відбулося у порiвняннi з поперднiм перiодом. Кадрова програма, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї, вiдсутня. Персонал бухгалтерiї, вiддiлу кадрiв вiдвiдує семiнари щодо актуальних питань законодавства, тим самим пiдвищує свiй професiйний рiвень
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емітент не належить до будь-яких об'єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емітент не проводить спільної діяльності з іншими організаціями, підприємствами та установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй вiд третiх осiб щодо реорганiзацiї Товариства за звiтний перiод не було.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облік ведеться автоматизовано, відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні". Використовуються програми бухгалтерського та фінансового обліку 1С.
На підприємстві розроблена і затверджена наказом генерального директора облікова політика підприємства. Дані бухгалтерського обліку співставні в бухгалтерських регістрах, головній книзі і балансі та підтверджуються первинними документами. Метод нарахування амортизації прямолінійний. Метод оцінки вартості запасів середньозважений. Довгострокових та поточних фiнансових iнвестицiй товариство не має.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами дiяльностi Товариства є: - виконання комплексних робiт по монтажу та налагодженню внутрiшнiх та зовнiшнiх санiтарно-технiчних систем вентиляцiї та кондицiювання, iнших систем виробничого призначення на об`єктах промислового капiтального будiвництва; - виготовлення санiтарно-технiчних виробiв, металоконструкцiй та iншої продукцiї промислово-технiчного призначення; - монтажнi роботи по зовнiшних системах тепла, водозабезпечення та газозабезпечення; - антiкорозiйнi та теплоiзоляцiйнi роботи. В подальшому плануюється збiльшити обсяги будiвельних робiт щодо реконструкцiї автозаправочних станцiй, пунктiв технiчного обслуговування, складiв паливно-мастильних матерiалiв, як найбiлш перспективне. Такi роботи не залежать вiд сезоних змiн. Продукцію Товариство не виробляє. Обсяги виробництва у натуральному виразі та у грошовому виразі не наводиться, оскільки Товариство виробництвом не займається. Експорт відсутній, частка експорту в загальному обсязі продажів складає 0%. Товариство здійснює діяльність тільки в Україні. Cередньореалізаційні ціни - від 6 до 20 грн.м кв. Виручка в 2013 році становить 943,3 тис. грн. Основні ринки збуту: ринком збуту виготовленої продукції та послуг є м.Запоріжжя, Запорізька область та інші області України.
Основні клієнти: комунальні підприємства, будівельні підприємства.
Основним ризиком діяльності емітента є збільшення цін на cировину. Крім того, стабільне функціонування Товариства значною мірою визначається платоспроможністю клієнтів та станом економіки країни в цілому.
Заходи щодо зменшення ризиків та захисту своєї діяльності: постійне удосконалення виробництва, покращення якості продукції; повсякденна праця професійного колективу. Для мiнiмiзацiї ризикiв пов`язаних з вiдсутнiстю попиту на послуги пiдприємства, всi вiльнi площi та обладнання, що тимчасово не використовується, здаються в оренду стороннiм пiдприємствам та приватним пiдприємцям. Канали збуту й методи продажу: укладення договорів з клієнтами. Основні клієнти:ТОВ «АРМАРІ», ТОВ «ЗАПОРІЖРЕМЛІФТ», ПП ІВАНОВ, ПП «ВКФ «АЛІОТ».
Заходи розширення виробництва та ринків збуту: модернізація основних засобів та виробничого процесу; постійний пошук нових клієнтів (реклама); здійснення переговорів. Канали збуту та методи продажу - ринком збуту виготовленої продукцiї є Україна. Експорт відсутній, частка експорту в загальному обсязі продажів складає 0%. Товариство працює безпосередньо з замовниками. Джерела сировини це металоконструкцiї та iнша продукцiя промислово-технiчного призначення. Товариство придбає сировину в українських підприємств, що її реалізовують. Джерела сировини достатньо доступні, що дозволяє безперебійно виконувати замовлення покупців. Особливiстю розвитку виробництва продукцiї Товариства є розвиток галузi будiвництва. Нові товари та технології майже не впроваджуються в зв`язку із спадом в економіці. Підприємство давно працює, є достатньо відомим, становище емітента на ринку стабільне. Рівень конкуренції в галузі середній. Особливості послуг емітента в тому, що продукція не підлягає зберіганню, використання в гарячому стані та при плюсовій температурі. Перспективні плани розвитку емітента це збільшення об’єму надання послуг та продажа та освоєння нових ринків збуту. Кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання - 4. Постачальниками сировини є: по трубах - ТОВ "Будтехсоюз" та дрiбнi постачальники; по запчастинах - "Укрзапчастина" та "Агроавтоматика"; по газу - "Азовгаз".
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Придбано основних активів за останні 5 років на 428,1 тис. грн.,
Продано основних активів за останні 5 років на 247,1 тис. грн.,
Ліквідовано основних активів за останні 5 років на 322,0 тис. грн.
Підприємство не планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради, членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема правочини між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку протягом звітного періоду не укладалися.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Підприємство використовує власні основні засоби. Товариство надає в оренду основні засоби: ДП «Комфорт-2» ПАТ «ЗСТМ», ДП «Пластик» ПАТ «ЗСТМ». Значні правочини емітента щодо них відсутні.
Основнi активи використовувалися: будівлі та споруди- 70%, машини та обладнання- 85%, інструменти, прилади,інвентар-100%. Обмежень на використання основних засобiв не було. Загальна площа, яка здається в оренду становить 8624.63 кв.м. Суттєвих змiн вартостi основних засобiв немає. Усi основнi засоби утримуються за рахунок власних коштiв пiдприємства та орендарiв. Мiсцезнаходження основних засобiв:
- ПАТ «ЗСТМ», 69008, м.Запоріжжя, вул.Шосе Південне, б.78;
- ДП «Комфорт-2» ВАТ "ЗСТМ", 25009, м.Кіровоград, вул.Валентини Терешкової, 164;
- ДП «Циклон»ВАТ «ЗСТМ»,35320, м.Олександрія, пр.Будівельників, буд.12;
- ДП «Пластик» ВАТ «ЗСТМ», м.Запоріжжя, пров. Тамбовський, 10-Б.
Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства - Товариство здійснює контроль за викидами шкідливих речовин.
Планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, Товариство немає.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Проблеми розвитку пiдприємства пов`язанi з вiдсутнiстю кадрiв високої квалiфiкацiї будiвельних робочих спецiальностей в зв`язку з низькою оплатою працi на пiдприємствi. Як наслiдок вiдсутнiсть достатньої кiлькостi замовлень i обсягiв робiт. Крiм того, у зв`язку з тим, що законодавчими актами України збiльшено орендну плату за земельнi дiлянки комунальної власностi в 3 рази, погiршився фiнансовий стан пiдприємства. Для нормальної виробничої дiяльностi необхiднi економiчнi умови, якi утворюються державою; - змiну податкової системи у напрямку пiдвищення зацiкавленостi пiдприємств у зростаннi обсягiв виробництва та пiдвищення його ефективностi; - змiну кредитної системи у напрямку зниження вартостi кредиту для того, щоб той був доступним для пiдприємств з точки зору його собiвартостi; - повинен бути прийнятий ряд законодавчих актiв, що забезпечують функцiонування ринкових механiзмiв, повиннi бути прийнятi усi заходи, щодо негайної лiквiдацiї неплатежiв та заборгованостi пiдприємств та iнше; - iнвестицiйна полiтика держави повинна бути спрямована в першу чергу на забезпечення матерiального виробництва. Ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень - середня.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Фактiв виплати штрафiв i компенсацiй за порушення чинного законодавства в 2013 роцi не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента: фiнансування дiяльностi пiдприємства здiйснюється за рахунок власних оборотних коштiв. Достатність робочого капіталу для поточних потреб: робочого капіталу недостатньо для поточних потреб. У сучасних умовах фiнансового становища країни важко прогонозувати можливi шляхи покращення лiквiдностi пiдприємства. Можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента: збільшення ринку збуту, застосування новітніх технологій.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець 2012 року укладених, але невиконаних договорiв немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Загальнi напрямки дiяльностi всiх органiзацiй ПАТ "Запорiжсантехмонтаж" це: - заключення договорiв пiд реальне фiнансування робiт; - реалiзацiя зношених основних засобiв та частини виробничих площ та будiвель з метою зменшення постiйних витрат; - удосконалення дiяльностi дочiрнiх органiзацiй. Стратегія подальшої діяльності щонайменше на рік: плануюється продовжувати будiвельнi роботи по реконструкцiї автозаправочних станцiй, пунктiв технiчного обслуговування, складiв паливно-мастильних матерiалiв, як найбiльш перспективнi. Планується поліпшення фінансового стану, що пов`язано з очікуванням розширення ринку збуту. Істотні факти, які можуть вплинуть на діяльність емітента в майбутньому це економічна криза та необгрунтовані зміни в економіці країни, в податковому законодавстві тощо.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiджень та розробок в звiтному роцi не проводилося.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; В звiтному роцi вiдсутнi судовi справи, стороною яких виступає емiтент, його дочірні підприємства або його посадові особи .
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, відсутня. Наведена в звіті інформація є достатньою для оцінки фінансового стану та результатів діяльності емітента. Аналітична довідка щодо інформації про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки фахівцями емітента не складалася.